سایت نیازمندی های خانه و ساختمان
الوساختمان

مطالب مرتبط

پنجره یو پی وی سی چیست

پنجره دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره upvc به پنجره هایی گفته میشود که در ساخت چهارچوب آن از پروفیل Upvc استفاده شده باشد. پروفیل یو پی وی سی از ماده سخت و محکم Upvc ساخته شده است. جنس پروفیل یو پی وی سی و حالت چند محفظه ای آن، مانع هدر رفتن گرما و سرما، عبور رطوبت و گرد و غبار و حتی صدا می گردد.

در ساخت پنجره های دوجداره با پروفیل UPVC، برای جلوگیری از تغیر شکل یا افتادگی پنجره در برابر عواملی چون دما، فشار، سنگینی پنجره و . برای اینکه پروفیل Upvc فرم و پایداری خود را حفظ نماید، هسته ای فلزی بنام پروفیل گالوانیزه درون پروفیل Upvc قرار می گیرد که استفاده از آن در تمامی پنجره الزامی است. گوشه های درب ها و پنجره های Upvc به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل نمی گردند، بلکه توسط دستگاه های ساخت پنجره به یکدیگر جوش داده شده و باعث می شود در یا پنجره Upvc به صورت یک قالب بهم پیوسته و یک تکه بوده تا عایق بندی آن حفظ گردد.

نکته: متاسفانه برخی از افراد سودجو در ساخت در و پنجره دوجداره یو پی وی سی، بدلیل عدم اطلاع مشتری یا غیر قابل مشاهده بودن درون پنجره از استفاده پروفیل گالوانیزه خوداری نموده یا فقط در برخی از نقاط پنجره دو جداره از پروفیل گالوانیزه استفاده می نمایند.

مهم: در صورتی که این نوع در و پنجره دو جداره ها توسط سازندگان ماهر ساخته و نصب نگردد، با گذشت زمان کمی از نصب، دچار تغییر حالت شده و فرم عایق بندی آن از بین می رود. به علاوه آنکه از نظر ظاهری نیز شکل و فرم خود را از دست می دهد.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره یو پی وی سی:
پروفیل Upvc
پروفیل گالوانیزه
یراق آلات
لولا
شیشه
اسپیسر شیشه
توری
لاستیک
کانکتور

 

حالت های باز شوی در و پنجره دوجداره یو پی وی سی:
پنجره UPVC ثابت
پنجره UPVC تک حالته
پنجره UPVC سایبانی
پنجره UPVC دوحالته
پنجره UPVC آکاردئونی
پنجره UPVC دو لنگه باز شو یا پنجره فرانسوی
پنجره UPVC فولکس واگنی
پنجره UPVC مدل کلنگی
پنجره UPVC کشویی یا ریلی
پنجره UPVC گرد یا محوری